Těsné vítězství před juniory urval Jaroslav Lorenc

Šestým turnajem za účasti 45 hráčů, pokračovala série Prague POPO Bowling Cup. V tropickém pařáku bylo na klimatizovaném centru Best Bowling Zličín parádně a padala poměrně vysoká čísla. Mimo tradiční POPO CHANCE (částka 2500,- Kč) se navíc díky firmě Numismatika POPO losovalo 20 volných startů na zářijový turnaj Prague POP Cup (výherci jsou označeni v konečných výsledcích kvalifikace).

- KVALIFIKACE: od první do poslední rundy byl v průběžném pořadí kvalifikace junior Matyáš Mňačko s průměrem 228,17. Na dalších místech byli Václav Rác (222,83) a Jaroslav Lorenc (219,50). Tito tři hráči byly nasazeni do „step 2“ společně s Petrem Horáčkem, Pavlem Čermákem a Tomášem Vackem, kteří neumístili v pořadí do šestého místa.

Další hráči umístění od sedmého do třicátého místa byly nasazení do „step 1“. Na postup bylo zapotřebí 1079 bodů z šesti her.

- Po ukončení kvalifikace se losovala POPO CHANCE, losovaná cena, částka v hodnotě 2500 Kč. Ta si našla svého výherce dle umístění v kvalifikaci na 21. místě, tím šťastlivcem se stala Krystyna Janočková.

Do STEP 1 přišlo několik omluvenek a za nepřítomné hráče byly dosazení čtyři náhradníci. V šesti skupinách z každé čtveřice soutěžících na páru, postupovali dva nejlepší do „step 2“. Nastaly adrenalinové vyřazovací boje, v nichž překvapivě vypadl Daniel Mička a Josef Colon.

Do STEP 2 byli nasazeni hráče z kvalifikace. Z každé trojice na páru opět postupovali dva hráči do finále. Zde zůstali na štítě Jiří Vrážel a Kateřina Beštová.

-FINÁLE: se hrálo na součet dvou her od nuly. Těsné vítězství před juniory Matyášem Mňačkem a Tomášem Vackem urval Jaroslav Lorenc.