Radka Cejpková ovládla TRANSA cup 2023

Dalším bowlingovým turnajem pokračovala turnajová série Raketa cup 2023. Hrál se turnaj devítkový, kde 9 = strike. Kvalifikaci podstoupilo rekordních 63 hráčů a hráček. Dorazil totiž plný autobus bowlerů z polské Nysy, s kterými opavský bowling spolupracuje.

V kvalifikaci byl nejlepší Matěj Vojkovský, před Janem Filušem a Ondřejem Kurkou. Vojkovský se však z časových důvodů nemohl finále zúčastnit, a tak svou finálovou účast uvolnil pro jiného bowlera.

Finále se tentokrát hrálo pro 18 nejlepších pouze na 3 hry a bylo plné překvapení. Nečekaně skvěle začala finále Radka Cejpková, hráčka až 3. ligy MBS, když v úvodní finálové hře dosáhla na 300 bodů. V dalších dvou hrách zaznamenala 260 a 203 bodů a její pronásledovatelé jí už nedostihli a vypálila tak rybník všem favoritům. Byl to její životní výsledek a je vidět, že poctivý trénink přináší skvělé výsledky. Obdržela samozřejmě také cenu určenou pro nejlepší ženu. Druhý skončil Ondřej Kurka, který v závěru Cejpkovou dotahoval, ale díky splitu v posledním framu přece jen zaostal za vítězkou o 22 kuželek. Bronzovou příčku obsadil Martin Kavan, který se vyšplhal na stupně vítězů poprvé. Navíc převzal cenu za nejvyšší nához 300 bodů, který hodil jako první už v kvalifikaci.

Na Jana Filuše mladšího zbylo 4. místo o pouhých 5 kuželek. Za ním se umístil o 1 kuželku Martin Orálek. Katka Hejdučková mladší zaznamenala 6. místo. Další pořadí obsadili, Andrzej Bednarz (7.), Aleš Kelnar (8.), Anna Filušová (9.), Jan Filuš st. (10.), Daniel Grzesik (11.) a Dariusz Žak (12.). Na dalších finálových místech skončili, Roman Jenšovský (13.), Sergiusz Muraszew (14.), Karel Vágner (15.), Jakub Lex (16.), Jiří Ryška (17.) a Krzysztof Centner (18.).

Další turnaj jednotlivců se uskuteční v neděli 29. října, tentokrát jako turnaj klasický. Zájemci se mohou přihlásit už dnes u bowlera Rakety bowling na tel. 553 710 090.