Postupující trojice si dala generálku na finále

Po skupině A máme v Xbowlingu Tišnov uzavřenou také skupinu B Letní Tišnovské Devítkové ligy. Závěrečný pátý hrací den se odehrál ve středu 23. srpna 2023. Hned z kraje děkujeme hráčům za vstřícnost a trpělivost při řešení situace jedné stávkující dráhy, ale vše dopadlo tak, jak mělo, dobře.

Pohled na tabulku tohoto večera vysvětluje zcela jasně titulek článku. Postupující týmy byly jasné již po minulém kole a tak tohle kolo opravdu vypadalo jako generálka na finále. Všechny tři postupující týmy se vměstnaly do půl bodíku a tím se také nezměnilo konečné pořadí. O toho půl bodíku byli v tomto kole nejlepší Bejlís (16,5 b. – celkem 74,5 b.) a do finále jdou z třetího místa. Týmy Létem prohřátí Homonauti (celkem 94 b.) a Hodný, zlý a ošklivý (79 b.) vybojovaly 16 bodů a uzavřely pořadí v tabulce na prvním, resp. druhém místě. Z druhé poloviny tabulky zahrála tentokrát nejlépe Bohunka (13,5 b. – celkem 53,5 b.) a poskočila na čtvrté místo, na kterém vystřídala Úsušáky (8 b. – celkem 51 b.). Ti tak obsadili konečné páté místo a tabulku nám na šestém místě uzavřeli Jumping boys (5 b. – celkem 23 b.).

A ještě se podíváme na statistky. Hráči večera se stali Petr Šenk s průměrem 226,60 bodu a Iva Chocholáčová s průměrem 183,60 bodu. Tomáš Kubelka pak vybojoval plný počet 5 bodů a zahrál nejvyšší možný nához, 300 bodů. Do týmových statistik se zapsal vítěz skupiny LP Homonauti nejvyšším náhozem 743 bodů a také nejlepším večerním průměrem 644,80 bodu. Celkově se hráči skupiny stali premianti tohoto večera, Petr Šenk s průměrem 214,00 bodu a Iva Chocholáčová s průměrem 181,13 bodu a 20 bodů z 25 zápasů dokázali vybojovat Tomáš Kubelka a Jiří Borek.

Tímto máme uzavřenou základní část skupiny B. Termín finále je stanoven na úterý 5.9.2023 se začátkem v 19:00 hodin a z této skupiny se jej zúčastní LPH, HZO a Bejlís. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.