Po 100 letech vyhrává domácí bowler...

V neděli 16. října se v bowlingové herně benešovského S-centra odehrál 8. turnaj Bowling cz tour 2022. Hrálo se na středním mazání Main street o délce 41 stop. Zahrát si přijelo letos rekordních 32 hráčů a hráček, z nichž byl v kvalifikaci nejlepší "Drákula" Septimiu Claudiu Molnar, který zahrál opravdu skvěle a dosáhl na průměr 217,25 bodů. V semifinále se zaskvěl další hráč z jinak velmi početné táborské enklávy, Jiří Doležal, který ve druhé semifinálové hře zahrál nejvyšší turnajový nához, 267 bodů! Ve finále se nejvíce dařilo Davidu Rumlovi, který předvedl dvě vyrovnané hry (202 a 218) a tímto vyhrává 8. turnaj Bowling cz tour 2022. Druhé místo vybojovala a nejlepší ženou byla Marie Frýbortová a třetí Petr Zach st. Nejlepším hráčem kategorie "B" byl vyhlášen Petr Bartoň, který ve finále obsadil 6. místo.

Během turnaje byly hráčům představeny věcné ceny určené pro nejlepší hráče série, které věnovala společnost Bowling cz. V celkovém pořadí stále vede Marie Frýbortová před láskou svého života Otakarem Frýbortem. Na třetí místo poskočil domácí hráč S-centra Benešov, David Ruml. I na dalších místech rozhoduje opravdu každý bod a nyní je pořadí v Top 6 následující: 4. Tomáš Rathouský, 5. Tomáš Mrkvička, 6. Milan Barnet.

Do konce série zbývají dva turnaje, z kterých bude závěrečný (10. turnaj) dvojnásobně bodovaný. Další turnaj je na programu v neděli 13. listopadu (OBSAZOVAČKA) a hrát budeme na krátkém mazání Boardwalk dlouhém 35 stop.

Hráčům a hráčkám děkuji za fajn nedělní podvečer a budu se na Vás těšit opět někdy na viděnou.

Foto č.1 zleva: Marie Frýbortová, David Ruml a Petr Zach st.

Foto č.2: Marie Frýbortová, Septimiu Claudiu Molnar, Jiří Doležal a Petr Bartoň.

Foto č.3: hlavní věcné ceny pro nejlepší hráče v celkovém pořadí.