Od plotny až k vítězství na Prosecké ProShop Desítce

V neděli 12. března proběhla přes původně žádného místa v obsazovačce Prosecká ProShop Desítka za účasti 34 hráček a hráčů. Tentokráte se pořadatel vyvaroval experimentu s hrou pěti hráčů na páru drah a tudíž se hrálo klasicky po dvou hráčích na dráze, respektive kvartetu náležel jeden pár drah při hře americkým způsobem. Poprvé se opravdu regulérně hrál turnaj jako kategorie A, neb byly vyřešeny všechny neduhy a parametry této kategorii v předchozích dvou měsících rozporující, a tak výkony budou načteny hráčům do jejich sportovních statistik, tedy žebříčků.

Každý ze zúčastnivších se na tentokráte zbrusu novém krátkém mazání odehrál pět kvalifikačních her a poté jako obvykle nejlepší třináctka měla zajištěný přímý postup do následného rovnou finále. Hráči skončivší na pozici čtrnácté až jedenadvacáté měli právo účasti v dodatkovém desperátu, kde před mazací pauzou odehráli jednu hru, kde se k výkonu nepřipočítává žádný pomocný handicup jako v kvalifikaci či finále. Posledním, kdo měl šanci si večer prodloužit, byla Krystyna Janočková s 862 body, oproti tomu pouze cenu útěchy si za první nepostupové místo odnesl Tomáš Barták. V desperátu z osmičky hrajících pouze tři nejlepší postoupili do finále taktéž a komu se nepodařilo překonat hranici dvouset bodů, byl bez šance. Nejblíže měl Janko Purgaj a tak i on si odnesl alespoň cenu útěchy coby první nepostupující. Naopak 201 bodů Danielu Hvězdovi, 212 bodů Gabriele a dokonce 225 bodů Jaromíru Malcových již bylo dostačujících.

Před startem závěrečného vyvrcholení turnaje byl oceněn Martin Palas, coby dílčí vítěz věrnostního pořadí Xbowling Iron (Wo)man za měsíc únor, čímž obhájil svůj trumf z měsíce ledna, byť tentokráte to měl o dost těžší, když jak Dušan Kovařík, tak Jakub Novák nevynechali žádného započítávaného turnaje.

Ve finále se hrálo od nuly již opět včetně pomocných handicupů na součet tří her na páru drah, které si postupující podle pořadí z kvalifikace vybírali. Kvalifikaci s přehledem vyhrál podle ČBA Nejlepší hráč kategorie do 21 let Ondřej Trojek, a i ve finále nijak ze svého umu neubral. Ovšem ani součet 614 bodů a celodenní průměr 211, 63 bodů jej výše jak na pozici bronzovou nepustil, neboť po minulém turnaji, kdy v první čtveřici konečného pořadí byly hned tři dámy, tentokráte jim patřily příčky první dvě. Stříbrná končí s kuželkou před Ondřejem Jana Marešová a odnesla si mimo jiných cen i 600,- Kč a pro vítězství si v pauze mezi žehlením a vařením z Třebáně odskočila Ingrid Liebichová a svůj premiérový start přetavila ve vítězství, když finále ovládla úctyhodným součtem 684 bodů.

Díky tomu jí patřilo prvenství i v doplňkové kategorii P165 a logicky se stala i Nejlepší ženou turnaje. Mezi mnoho cenami je potřeba zmínit i vítězných 1500,- Kč jako poukaz do ProShopu Jana Macka na bowlingové vybavení. Vítězství pak v kategorii P150 obhájil Vladimír Merva a autorem Nejvyššího výkonu byl oceněn Ondřej Trojek díky kvalifikační hře hodnoty 247 bodů. Stejně tak oceněna byla i celá nejlepší osmička finálového pořadí.

Dubnový turnaj se hraje výjimečně a netradičně v pondělí a sice na Velikonoční 10. 4. a hrát se bude na stejném mazacím modelu jako víkendový Velikonoční Xbowling Iron Special, hraný v termínu 7. až 9. dubna, tedy na sportovním mazání. Graf bude včas zveřejněn, oproti tomu obsazovačka turnaje je již otevřena a aktivní.