Na Radavském Doublu triumfovali J. Colon s M. Mňačkem

Vážení bowlingoví příznivci. Na Den Vítězství se odehrál další z oblíbených radavských turnajů dvojic. Při absenci favoritů na vítězství (dvojice Vlasák + Klásek) se mimořádně otevřela šance na vítězství v tomto turnaji. A tuto šanci se snažilo chytnout za pačesy vynikajících 24 dvojic.

V turnaji startovala řada různorodých dvojic a první kolo se nejvíce povedlo nedávným medailistkám z juniorského ME v bowlingu, které proběhlo ve Finsku, Zuzce Kvasničkové s Emou Iwazavou, když ve čtyřech hrách naházely úctyhodných 840 bodů. Druhé místo obsadili Pepa Colon s Matyýšem Mňačkem se stále výbroným náhozem 790 bodů a třetí místo patřilo dvojicím Tonda Matějka s Kristýnou Janočkovou společně s dalšími juniorkami Beatricou Sekowskou a Tinou Dočkalovou, která dorazila na náš turnaj až z východních Čech, když obě dvojice nastřádaly 730 bodů.

Ve druhém kole se už tolik nedařilo juniorkám, ale přesto se čelo turnajového pelotonu příliš nezměnilo. Nejlepší dvojice ve druhém kole byli Tonda Matějka s Kristýnou Janočkovou (742b.), Pepa Colon s Matyášem Mňačkem (737 b.). A na pomyslném pódiu je doplnili Roman Olbort se Simčou Maglenovou zásluhou 680 bodů. V tomto kole se však hrálo především o postup do finále. Vzhledem k vysoké účasti jsme finále rozšířili na 16 dvojic. Přesto to znamenalo, že osm dvojic vypadávalo, a tak se bojovalo do posledních hodů.

Finále se nepovedlo ostřílené dvojce Vyhnanovský-Šindler - 14.místo. Na medaili to nedotáhli ani Láďa Josef s Aničkou Doubravovou - 12. místo. Velmi pěkné 5. místo si připsali Roman Olbort se Simčou Maglenovou, když potvrdili dobrou formu z předchozího kola. Honza a Květa Doubravovi bojovali, ale nakonec s výkonem 545 bodů obsadili bramboru. Bronz si připsali zkušení Tonda Matějka s Kristýnou Janočkovou, kteří se pohybovali na bedně celý turnaj a také ve finále předvedli solidní výkon 556 bodů. Ve finále mocně finišovali Kotáb s Morávkem. Zásluhou výkonu 596 bodů vybojovali stříbrné medaile. Když se spojí talentované a dravé mládí a zkušenosti vznikne z toho dvojice Matyáš Mňačko + Pepa Colon. Jejich finálový výkon 609 bodů byl bezkonkurenční a hlavně zlatý! Gratulujeme!

Přijďte se pobavit na Radavu na dalších turnajích v květnu: 15. 5. Letenský pohár jednotlivců a 22. 5. Večerní růže pro ženy.