Milan Germář vévodil kvalifikaci i finále

V pražském bowlingovém centru Manta se dne 16. května hrál pátý turnaj ze série Manta devítka. Účast byla malá a tak z kvalifikace postupovalo do finále 12 nejlepších.

Opět padala pěkná čísla a v kvalifikaci na sebe poutal pozornost svým výkonem Milan Germář, který suverénně vévodil průběžnému pořadí. Velmi dobře zahrál i Ivan Kober a Václav Růžička. Na postup stačilo jen 583 bodů, se soutěží se museli rozloučit čtyři účastníci.

Stylem start – cíl vítězí Milan Germář. Milan ve finále hned první hrou atakoval třístovku, bylo z toho jen 298, což byl ale parádní stavební kámen k vítězství. Pak byla již jen "udržovačka" 208, 191 ale v kapce měl ještě průměrovou kvalifikační, s hodnotou 241 a vítězí s finálovým součtem 943. Přes součet 900 se dostal i druhý Karel Mottl, který byl nečekaným překvapením turnaje. O druhé místo do poslední chvíle bojoval Pavel Štafa, nakonec ale 22 bodíků scházelo a bylo z toho 3. místo.

Mezi šestkou nejlepších a odměňovaných se ještě umístili Václav Růžička, Ivan Kober a Irena Sopková.

Kdo přišel a hrál, nelitoval, neb platí „málo lidí, hodně bodů“ do žebříčku. V průběžném pořadí po pátém turnaji vede Milan Germář, druhý je Václav Růžička, třetí Antonín Matějka.