Lukáš Jelínek úřaduje, příště ale nebude …

V pondělí 17.6.2024 byl dohrán pátý turnaj Olympia Bowling Cup – Numismatika 2024, který šel svou účastí počtvrté přes 70 hráčů, tentokráte jich bylo 71. Již tradičně se ve čtyřech hracích dnech bojovalo nejen o umístění třech nejlepších na 1. až 3. místě.

V červnu měli v účasti na OBC opět drtivou převahu hráči s věkem nad 50 let, seniorů bylo celkem čtyřicet osm. Přestože celkově vyhrál Lukáš Jelínek, tak každá seniorská kategorie má také své vítěze a vítězky. V kategorii 50 až 59 let hrálo 12 seniorů, v kategorii 60 až 69 let - 24 seniorů, v kategorii 70 a více let – 13 seniorů. Turnaje se účastnilo též 19 hráčů ve věku 19 až 49 let a nepatrný nárůst byl zaznamenán u juniorů do 18 let, tato kategorie měla čtyři zástupce.

Neskutečná čísla zdobí výkony Lukáše Jelínka. Tohoto „mimozemšťana“ je radost sledovat, horší je s ním bojovat ... Třetí start na turnaji ve Všenorech završil třetím vítězstvím s průměrem 248 a součtem 1242 bodů z pěti her. Před druhým Richardem Noskem měl náskok 142 bodů, Richard se stal zároveň nejlepším seniorem v kat. 60 – 69 let. Třetí místo vybojoval junior Adam Haxa, který měl na svém kontě o pouhý bodík méně. Nejlepší ženou turnaje se stala Jana Marešová, která se umístila čtvrtá a stala se nejlepší seniorkou v kat. 60 – 69 let.

Věcné ceny nejen čtyřem nejlepším budou předány opět individuálně na příštím turnaji. Na originální trofeje a ceny se mohou těšit i tito další hráči v pořadí.

- Colon Josef: nej. senior kat. 70+ (6. místo)

- Jirků Ladislav: nej. senior 50-59 let (11. místo)

- Sova Petr: nej. hráč kat. P165 (15. místo)

- Sýkorová Andrea: nej. seniorka 50-59 let (23. místo)

- Sovová Ivana:nej. hráčka kat. P165 (37. místo)

- Rácová Julie: nej. juniorka (46. místo)

- Prokopová Dagmar: nej. seniorka kat. 70+ (54. místo)

- Velká fotogalerie oceňovaných z minulého turnaje >> ZDE.

- V přílohách níže, naleznete podrobné výsledky s nezapočítávanou nejhorší hrou a podrobným rozlišením hráčských kategorií.

- Obliba turnaje stoupá, okruh soutěžících se rozšiřuje, přibylo sedm nových hráčů. V průběžném hodnocení série je zapsáno celkem 116 hráčských jmen. V celoročním pořadí se bojuje o prize money 40 000 na prvních 5 místech, dále se hraje o věcné ceny a bowlingové vybavení, které bude čekat na vítěze jednotlivých kategorií a na hráče umístěné v TOP 10 od šestého místa.

- V přílohách je aktuální žebříček s průběžným hodnocením série, kde jsou barevně označeni lídři jednotlivých kategorií.

Obsazovačka na příští turnaj je otevřena, volná místa >> ZDE.