Květnovou Večerní růži vyhrála Helena Mojková

Máme konec května, ale zájem o bowlingové turnaje neopadá. Ve středu 22. května se na Večerní Růži na Radavě prezentovalo 38 žen, které si to rozdaly v tříkolovém klání devítkového turnaje.

Začalo to welcome drinkem pro každou z osmatřicítky žen, aby se následně všechny účastnice večera rozehrály v zahřívacím prvním kole, které se hrálo na dvě hry. V tomto kole to vyšlo nejlépe Kateřině Poláškové, která svoji první účast na „růži“ ozdobila vítězstvím v této části hry za výkon 472 bodů. Na pomyslných stupních vítězů následně vytvořily dvojblok Doubravovy. Druhé místo obsadila Anička za 453 bodů a třetí místo Květa za 425. Žádná jiná soutěžící se v tomto kole už nepřeklenula přes 400 bodů.

Po přestávce vyplněné občerstvením, na kterém jsme tentokrát podávali především asijské speciality – jarní, letní závitky a Gyoza knedlíčky se odehrálo druhé kolo, které rozřadilo celé startovní pole na 24 finalistek a 14 nepostupujících. Anička Doubravová si oproti základnímu kolu polepšila na 463 bodů a toto prostřední kolo vyhrála. Druhé místo obsadila Albína Stukalo za 441 bodů a 436 bodů naházela Helena Srchová, která prokazovala vynikající výkonnost jak v prvním, tak ve druhém kole, škoda, že ji to nevydrželo do finále… O postup do závěrečné části hry se bojovalo i na nižších pozicích. To, co nás provází i na Letenských pohárech v poslední době, tak se odehrálo i na růži a sice rozstřel o postup do finále. Monika Dvořáková a Helena Hanzalová zaznamenaly shodně 268 bodů. V rozstřelu byla nakonec úspěšnější první jmenovaná, vybojovala si čtyřiadvacáté místo a zajistila si prodloužení pobytu v turnaji i do finále.

Druhou přestávku obstarala tradiční tombola. Cen bylo opět požehnaně od některých cen, které přinesly samy některé účastnice večera, po ceny, které nám dodaly partneři naši herny (MERCURIA LASERGAME, MAZEMENT UNIKOVÉ HRY) a také nesmíme zapomenout na kosmetiku ORIFLAME, kterou nám tradičně dodala paní Chyská, která i tentokrát zajišťovala pravidelný stánek s kosmetikou po celý večer.

Po společné fotce všech účastnic jsme ocenili drobnými prezenty a růžemi nepostupující hráčky a rozehrálo se finále. Nad čtyři sta bodů zvládlo naházet šest hráček. Šesté místo obsadila za 405 bodů Linda Virághová. Albíně Stukalo se nepovedla úvodní hra, ale druhou hrou se výrazně vylepšila a za 437 bodů brala páté místo. „Bramborovou“ medaili a chipsy si za své výkony vysloužila za 463 bodů Míla Suchánková. Míle se povedla obhájit této nepopulární pozice z minulého turnaje. Bronzovou pozici po prvním kole a tentokrát i medaili si za finálových 469 bodů připsala Květa Doubravová. Stejné umístění jako v prvním kole zopakovala Anička Doubravová – vysoký nához 486 bodů znamenal stříbrné umístění v konečném pořadí. Zlato vybojovala Helena Mojková, která vystřihla vynikající finálový výkon 505 bodů a po zásluze vyhrála tuto Večerní růži. Gratulujeme!

V květnu na Radavě zbývá odehrát Kamenickou Iron devítku (29. 5.) a pak už se můžete těšit na červnové turnaje. Středeční turnajový termín zachováváme i pro červen tak tedy – 12. 6. Letenský pohár jednotlivců, 19. 6. K. O. devítka na Radavě, 26. 6. Kamenická Iron devítka a netradičně v pátek 28. 6. těsně před letní přestávkou proběhne turnaj 10-9-8, který nám definitivně uzavře jarní část této bowlingové sezóny.

Příští Večerní růže proběhne ve středu 11. září od 17 hodin. A vzhledem k tomu datu očekávám bomby, ale prosím Vás jen ty bowlingové…