Josef Novák vybojoval letošní první vítězství na SCT ValMez

Ve čtvrtek 16. května 2024 jsme v centru Xbowling ValMez dohráli hlavním hracím dnem pátý turnaj z bowlingové série Senior Cup Tour ValMez 2024. Včetně předehrávky se tohoto květnového „seniorku“ zúčastnil krásný počet 27 startujících. Jsme moc rádi za Vaši účast i přes jaro v plném proudu.

V předehrávce se představilo celkem 6 hráčů a nejvíce se dařilo lednovému vítězi a obhájci dubnového stříbra, Láďovi Krusberskému (1007 b.), který jako jediný zdolal TOP tisícovkovou hranici. Za něj se zařadil ještě nedávný „junior“ Mira Staněk (963 b.) a na třetím místě byla po této předehrávce Iva Fojtíková (953 b.). Ve čtvrtek se pak ke startu nakonec dostavilo k 1. rundě 11 hráčů a na 2. rundu dorazilo 10 hráčů. A můžeme si zrekapitulovat tyto dvě rundy.

V 1. rundě zabral pořádnou šponu Luba Matera (999 b.) a vyšvihl se na průběžné druhé místo. V tu chvíli již byli za jeho zády jeho soupeři z rundy, Tomáš Frydrych (987 b.) i Pavla Maléřová (967 b.), která se ujala pozice nejlepší ženy turnaje. V závěrečné 2. rundě byla samozřejmě také horká želízka a to nejžhavější mělo jméno Josef Novák (1035 b.). Téměř dvoustovkový hráčský průměr jej posunul na vedoucí pozici a bylo jasné, kdo že to bude tím květnovým vítězem. Takže již můžeme začít blahopřát a Pepíno je tím, komu můžeme gratulovat jako prvnímu. Druhým nejlepším hráčem rundy se stal Radek Capil (961 b.), ale ani tento velice pěkný výkon jen neprocpal mezi TOP šestku turnaje a Radek tak bral konečné sedmé místo. Tím pádem je jasné, že šestý skončil Mira Staněk, pátá byla nejlepší žena Pavlína Maléřová a známou bramboru si uvařil Tomáš Frydrych. Stupně nejlepších pak za vítězným Pepou Novákem brali stříbrný Láďa Krusberský a bronzový Luba Matera.

Po pátém turnaji máme v horních patrech série Senior Cup Tour ValMez 2024 opět malé změny. Na vedoucí pozici zůstává Josef Novák (121 bodů) a o druhé místo se aktuálně dělí s počtem 105 bodů Láďa Krusberský a Luba Matera. Nejlepší z žen je i nadále bezpečně Iva Fojtíková (93 bodů) na celkovém šestém místě. Kompletní pořadí série po 5. turnaji je k dispozici ZDE.

Tak to byl pátý turnaj Senior Cup Tour ValMez. Šesté klání máme naplánované na čtvrtek 20.6.2024obsazovačka je již od včerejšího večera otevřená. Děkujeme všem za krásný turnaj a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.