Finále Summer Cupu ozdobeno 300 a známe vítěze

Po celé léto si hráči mohli zatrénovat na Summer Cupu na domácím mazání, jak na herně na Žižkově, tak i na Proseku a vše rozhodlo nedělní finále 27. srpna. Turnaj si přišlo zahrát velmi podobný počet hráčů, jako v loňském roce a nakonec to bylo o dva více – celkem tedy 121 hráčů. Nejdříve odstartovala Kategorie A a spolu s ní i Kategorie D pro 24 nejlepších hráčů a letos bohužel bylo velmi málo náhradníků za předem omluvené hráče, takže hned tři kategorie se nakonec nepodařili naplnit na kompletní počet a tak díky tomu někteří postoupili přímo do finále. Po prvních třech hrách na ně čekalo rozřazení do pavouka play-off, kdy na sebe narazili 1. proti 24. V Kategorii B a C do třech rozřazovacích her nastoupilo 12 nejlepších, a zde na sebe narazil 1. proti 12..…….

Celé finále i play-off souboje se hráli amerikou na drahách, kam byli hráči určeni pavoukem, nebo losem. V hlavní Kategorii A si nakonec vítězství po velmi vydařené kvalifikaci a hozené Perfect Game 300 a finálovém součtu 471 bodů vybojoval Lukáš Jelínek, který si tak odnesl také pivo Krkonošského medvěda a poukázky volné hodiny trénování. Na druhém místě skončil Martin Hypius se součtem 451 bodů, ten si odnesl také tekutou odměnu a poukaz na trénink. A se třetím místem se musel spokojit David Mojka se součtem 432 bodů. Po hlavní kategorii se rozhodovalo mezi hráči Kategorie B, kam postoupilo 12 hráčů, tato skupina byla vlastně jediná, kde se odehrály stejně jako ve všech ostatních kategoriích tři hry na rozřazení do play-off soubojů. Vítězství si získal na své konto Lukáš Gurgul, který zahrál součet 440 bodů. Druhý skončil Martin Russ, který měl součet 399 bodů naprosto stejný, jako třetí Dušan Kovařík, který měl 399 bodů, ale navíc tam měl dvakrát jeden bod za seniorskou kategorii.

Mezi finálovou skupinou A a B se losoval také měšec, který se postupně plnil a čekalo se na koho se usměje štěstí. Rozděloval se na pět částí v následujícím poměru: 10% částku, která činila 1.500,- Kč si odnesl Tomáš Souček a Štěpán Blaška, 15% měla hodnotu 2.300,- Kč a tuto částku si odnesl Richard Nosek, 25% podíl 3.800,- Kč byl vylosován ve prospěch Filipa Jiránka a nejvyšší částka 40% - 6.000,- Kč šla ve prospěch Jaroslava Krupinského. Opět příští rok se těšíme na další výherce a budeme doufat, že se třeba obsah naplní na částku přesahující 20.000,- Kč.

Po dohrání a odměnění kategorie D na herně Xbowlingu Prosek Duo v neděli 27. srpna ke svému závěrečnému finálovému hracímu dni nastoupila i kategorie C, jediná ryze dámská. I zde se nám počet účastnic během dne samotného měnil jako na houpačce, aby nakonec oproti maximálnímu možnému počtu zůstalo jedno místo neobsazeno, a tak o konečnou vítězku prázdninového tréninkového turnaje se jala zápolit jedenáctka nejsoutěživějších dam.

Od obrazného úvodního hvizdu, tedy kvalifikačních třech her včetně handicapu, hraných americkým způsobem na místním house mazacím modelu, za to vzala Jana Marešová a zúročila tak své letité zkušenosti i um a po zásluze se součtem 635 bodů se stala nejen vítězkou kvalifikace, ale díky lichému počtu startujících i přímou postupující do finále. Ostatní podle pořadí na sebe narazily v semifinálových vyřazovacích soubojích dvojic těch nejvíce oproti nejméně kvalifikačně úspěšným. Odehrály se dvě hry a pouze vítězky měly právo postupem porovnat se v závěrečných dvou hrách od nuly s Janou Marešovou.

Opět v semifinále byly všechny sestupně nasazeny na dráhy podle kvalifikačních výsledků, pro finále si podle pořadí po vyřazovacích bojích dráhy již volily. Jana Marešová opět zahrála skvěle, ale nakonec si odváží „pouze“ ocenění na místo druhé, když v zajímavém finále ji zejména díky úvodní hře hodnoty 244 bodů předstihla Lenka Málková, a právě ona se stává novou vítězkou celé kategorie. Bronz poté o pouhopouhou jednu kuželku za místem stříbrným připadl Gabriele Malcové.

Hříchem by bylo nezmínit, že navzdory pozici stříbrné Jana Marešová v součtu her kvalifikačních turnajových, finálového dne i závěrečných, celý turnaj odehrála s průměrem 204,60 bodů, a to je počin více jak luxusní.

I dámám děkujeme za přízeň, účast celého léta a nadto velice příjemný zážitek finálového hracího dne herně i lidsky a těšíme se na viděnou nejen při ročníku následném, ale i dalších mnoha herních příležitostech během nadcházející bowlingové sezóny, ať už na téže či jakékoli herně.

Díky lichému počtu startujících ten vůbec nejlepší, Jan Řezníček se součtem 558 bodů včetně handicapu, jenž hráči měli po celé kvalifikační léto a patřil jim i v den finálový, se tomuto úskalí vyhnul a měl zajištěn postup do finálovému rozuzlení přímý. Ostatní v zajímavých soubojích o postup tamtéž leckdy zuby nehty bojovali a rozhodovaly drobnosti. Díky počtu startujících nadto k vítězům a přímo postupujícímu přibyli ještě tři z těch, co sice v přímých soubojích neuspěli, ale měli nejvyšší součet her a coby Lucky Loseři doplnili finálovou dvanáctku.

Duely to byly veskrze zajímavé a jeden z nejkrásnějších byl konfrontace nejmladšího a nadějného juniora Vojtěcha Hrnčíře s neméně nadějnou seniorskou Miloslavou Suchánkovou, kdy jeden druhého v podstatě donutil postoupit do finále. Zde si již postoupivší dráhy na závěrečné dvě hry od nuly volili a opětskvělý den i formu předvedl dominantní Jan Řezníček a jeho součet 385 bodů bohatě stačil k prvenství a vítězství v kategorii D. Stříbrný skončil další z hráčů patřící herně lehce jinam a sice Ondřej Košata a nejinak tomu bylo i s obyvatelem stupínku bronzového, tedy Markem Podzemským. Čtvrtý pak skončila naděje českého bowlingu budoucnosti Vojtěch Hrnčíř těsně přes nestorkou Miloslavou Suchánkovou.  Všem děkujeme za účast nejen tohoto dne, ale po celé prázdniny a budeme se těšit s účastí na další rok a turnaji následném.