Březnovou Večerní růži s vysokou účastí vyhrála Vlasta Eidernová

Vážení bowlingoví příznivci. Symbolicky na mezinárodní den žen, tedy 8. března, jsme uspořádali společenský večer na Radavě s bowlingovým turnajem v devítce. Účast na turnaji se vyšplhala na fantastických 46 soutěžících. Všechny účastnice mohly využít stánek ORIFLAME, který nám pravidelně zajišťuje paní Chyská – děkujeme za něj.

Tradičně se dámy mohly posilnit welcome drinkem před prvním kolem, ve kterém všechny hráčky absolvovaly dvě hry. Z tohoto kola postupovaly všechny hráčky, takže šlo o to se dobře naladit a připravit formu na druhé kolo. Nejlepší formou v úvodním kole se prezentovala Vlasta Eidernová s výkonem 458 bodů. Těsně za Vlastou skončila Romana Kauerová, když ztratila na vítězku pouze dvě kuželky a třetí místo v prvním kole obsadila Helena Mojková s náhozem 432 bodů.

V první přestávce jsme dámy pohostily drobným občerstvením, tak aby měly dost sil i na druhé kolo. I v tomto turnaji jsme briskně zareagovali a rozšířili počet postupujících do finále z osmnácti na čtyřiadvacet. Ve druhém kole pokračovala v krasojízdě Vlasta Eidernová, když nasbírala 449 bodů a i druhé kolo nenašla přemožitelku. O druhé místo si to rozdaly Helena Mojková a Míla Suchánková, Míla Helenu porazila s výkonem 423 bodů o jednu kuželku. Na postup do finále tentokrát stačilo 272 bodů, ty získala čtyřiadvacátá Veronika Staňková.

Ve druhé přestávce jsme vylosovali tombolu a udělali fotku všech účastnic. Tentokrát se všechny hráčky musely hodně mačkat, aby se na fotku vešly. Začali jsme oceňovat osmnáct nepostupujících dam a pak už začalo finále, které se hrálo netradičně na všech dvanácti dráhách.

Ve finále dobře odstartovaly Veronika Staňková (213b.), Anna Rychterová (227b.), Helena Mojková (212 b.) a Anička Doubravová (220b.), ale méně povedené druhé hry je o medaile připravily a tyto dámy se seřadily od sedmého do desátého místa. Když Karolína Lhotová naházela 236 bodů v první finálové hře, vypadalo to na, že medailový ceremoniál bude opět v rodinné režii, nicméně ve druhé hře trochu zvolnila a skončila pátá. Na bronz i díky bonusovým bodům (celkem 426b.) vyšplhala Romana Kauerová, když jen o tři body porazila Danu Bartákovou. Stříbro vybojovala Míla Suchánková za 451 bodů a potvrdila vynikající formu v celém turnaji. Stylem start-cíl nedala Vlasta Eidernová svým soupeřkám šanci. Ve finále zaznamenala výkon hodný šampionek 519 bodů a zaslouženě zvítězila. Mimochodem Lukášovi Vojáčkovi stačilo na vítězství o týden dříve v K.O. devítce 493 bodů. To jen dokumentuje extratřídu Vlasty a navíc se ji podařila obhajoba z lednové Večerní růže. Gratulujeme!

Žádná dáma neodešla z Radavy bez květiny a věřím, že si akci všechny účastnice večera užily. Ještě jedna Večerní růže proběhne před létem, konkrétně ve středu 3. května. A prosím všechny účastnice, aby tento den dorazily maličko dříve, abychom 17.30 mohli začít (kdo stihne až 18.00, tak to také zvládneme).